“Μαθητές σε Δράση” για το Σχολικό Εκφοβισμός (Bullying), στο ΕΠΑ.Λ Σιδηροκάστρου (Βίντεο)

sidepal_bullyingΟι μαθητές-τριες του Τομέα “Οικονομίας και Διοίκησης” και συγκεκριμένα των ειδικοτήτων “Υπαλλήλων Διοίκησης & Οικονομικών Υπηρεσιών” και “Υπαλλήλων Τουριστικών Επιχειρήσεων“, της Β΄ τάξης του ΕΠΑ.Λ Σιδηροκάστρου, με αφορμή την Πανελλήνια Ημέρα κατά της Σχολικής Βίας και του Εκφοβισμού, στις 6 Μαρτίου 2016, αποφάσισαν να στείλουν τα δικά τους μηνύματα κατά του Bullying.

Η συζήτηση που είχε προηγηθεί σε προηγούμενες ώρες, για το φαινόμενο του Σχολικού εκφοβισμού και της Βίας (Bullying), ήταν η αφορμή για να εκφράσουν – αποτυπώσουν τις απόψεις τους, με μια ζωγραφιά.

Συμπαραστάτες τους σε αυτή την δράση ήταν οι καθηγητές Γαλατά Βασική και Ταμπούρης Δημήτριος.

Παρακολουθήστε το βίντεο που δημιουργήθηκε από την δράση μας.