ΕΠΑΛ : Μηχανογραφικό Τομέα Οικονομικών και Διοικητικών Υπηρεσιών 2015 (Ιστοσελίδες Σχολών)

mixanografikoΟι Πανελλαδικές εξετάσεις έχουν τελειώσει. Περιμένοντας την ανακοίνωση των βαθμών οι υποψήφιοι μπορούν να κάνουν μια μικρή εξερεύνηση των σχολών του μηχανογραφικού τους.

Από το Υπουργείο Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοινώθηκε ότι οι διαδικασίες για την υποβολή των Μηχανογραφικών Δελτίων (Μ.Δ.) 2015 ξεκινούν από τη Δευτέρα 15-6-2015 και ολοκληρώνονται την Τρίτη 7-7-2015.

Στην προσπάθεια διευκόλυνσης των υποψηφίων του Τομέα Οικονομικών και Διοικητικών Υπηρεσιών (ΕΠΑΛ – Ομάδα Α), για μια πιο σφαιρική εικόνα των σχολών (ΤΕΙ) και των κατευθύνσεων που προσφέρονται, δημιούργησα ένα αρχείο όπου μπορούν με ένα κλικ να επισκεφθούν την  ιστοσελίδα της σχολής και να ενημερωθούν αναλυτικά για τα προγράμματα σπουδών, τα μεταπτυχιακά και άλλες πληροφορίες που θα τους βοηθήσουν στην απόφαση τους για τη συμπλήρωση του μηχανογραφικού.

download-button_25

Κατεβάστε το Αρχείο