ΕΠΑΛ Σιδηροκάστρου : Διδακτική επίσκεψη των Τομέων Οικονομίας – Διοίκησης και Πληροφορικής

Την Τρίτη 8-4-2014 στα πλαίσια διδακτικής επίσκεψης, οι τομείς Πληροφορικής και Οικονομίας & Διοίκησης του ΕΠΑΛ Σιδηροκάστρου, επισκέφθηκαν το σταθμό Φυσικού Αερίου Δ.Ε.Σ.Φ.Α., στου οποίου τις εγκαταστάσεις ξεναγήθηκαν κι ενημερώθηκαν για τη δραστηριότητα και τους στόχους της επιχείρησης από τον προϊστάμενο κ. Παπαδόπουλο και τους Συνεργάτες του, οι οποίοι και απάντησαν πρόθημα στις ερωτήσεις που τους τέθηκαν από μαθητές και καθηγητές.

desfa_collage1

desfa_collage3

desfa_collage

desfa_collage4

desfa_collage5

Στη συνέχεια επισκέφθηκαν το ξενοδοχείο «ΑΓΝΑΝΤΙΟ», στου οποίου ξεναγήθηκαν στους χώρους υποδοχής-κρατήσεων, δωματίων και συνεδρίων.

Ενημερώθηκαν για τη λειτουργία και τους στόχους της ξενοδοχειακής επιχείρησης από τον ιδιοκτήτη κ. Θολιώτη Θεόδωρο, ο οποίος σε εκτενή συζήτηση που ακολούθησε  με τους μαθητές της ειδικότητας Υπαλλήλων Τουριστικών Επιχειρήσεων,  απάντησε σε ερωτήσεις σχετικές με τουριστικά και ξενοδοχειακά θέματα.

agnantio_collage

Πηγή: “Εφηβικές Ανησυχίες”