Επίσκεψη ειδικότητας Υπαλλήλων Διοίκησης και Οικονομικών

Οι μαθητές στο χώρο συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου

Οι μαθητές της Γ΄ τάξης του ΕΠΑΛ Σιδηροκάστρου και συγκεκριμένα της ειδικότητας Υπαλλήλων Διοίκησης και Οικονομικών του τομέα Οικονομίας και Διοίκησης πραγματοποίησαν την Παρασκευή 28/02/2014  εκπαιδευτική επίσκεψη στο Δημαρχείο του Σιδηροκάστρου.

Η εκπαιδευτική επίσκεψη έγινε στα πλαίσια του μαθήματος «Οργάνωση Γραφείου και Αρχείου» από τις καθηγήτριες Βασιλειάδου Ιωάννα (ΠΕ 18) και Χαντζιαβά Ευστρατία (ΠΕ18), προκειμένου να ενημερωθούν οι μαθητές για τις κεντρικές υπηρεσίες του Δήμου.

Η ξενάγηση και ενημέρωση των μαθητών πραγματοποιήθηκε στο χώρο συνεδριάσεων του Δ.Σ  και στα γραφεία που στεγάζονται οι υπηρεσίες του Δήμου και διεκπεραιώνονται τα διάφορα θέματα που αφορούν τους πολίτες.

Ευχαριστούμε τους υπαλλήλους που εργάζονται στο Δημαρχείο Σιδηροκάστρου, για την προθυμία τους να ενημερώσουν και να συμβάλλουν με την εμπειρία τους, στην πρακτική κατανόηση των ενεργειών που απαιτούνται για την οργάνωση ενός γραφείου και των αρχείων του.

Στα γραφεία του Δήμου

Ενημέρωση αρχειοθέτησης