Αξιολόγηση ΣΕΠ στην Α΄ Τάξη των ΕΠΑΛ του σχ. έτους 2013-14

download-button_8

Εγκύκλιος Αξιολόγησης ΣΕΠ

Εγκύκλιος του Υπουργείου Παιδείας με Αρ. Πρωτ:2170/Γ2/9-1-14 και θέμα:“Οδηγίες για την αξιολόγηση του μαθήματος «Σχολικός Επαγγελματικός Προσανατολισμός – Περιβάλλον Εργασίας – Ασφάλεια και Υγιεινή» της Α΄ τάξης ΕΠΑ.Λ. για το σχ. έτος 2013-2014” αναφέρει τα εξής:

Μετά από σχετική εισήγηση του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής (Πράξη 45/2013 του Δ.Σ.), σας αποστέλλουμε τις παρακάτω οδηγίες που αφορούν στην αξιολόγηση του μαθήματος «Σχολικός Επαγγελματικός Προσανατολισμός – Περιβάλλον Εργασίας – Ασφάλεια και Υγιεινή» της Α΄ τάξης ΕΠΑ.Λ. για το σχ. έτος 2013-2014:

Για την αξιολόγηση του μαθητή κατά τη διάρκεια του έτους ο διδάσκων συνεκτιμά:

α. Τη συμμετοχή του στη διδακτική-μαθησιακή διαδικασία.

β. Την προφορική εξέταση, καθώς επίσης την επιμέλεια και το ενδιαφέρον του για το συγκεκριμένο μάθημα.

γ. Τις εργασίες που εκτελεί στο σπίτι ή στο σχολείο. Οι εργασίες κατανέμονται ως εξής:……….

Διαβάστε ολόκληρη την εγκύκλιο κάνοντας κλικ στην εικόνα