Οκτ 02 2013

ΕΠΑ.Λ. ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ

Αρ. Πρωτ.: 871 /02-10-2013

ΨΗΦΙΣΜΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ

Ο σύλλογος των καθηγητών του ΕΠΑ.Λ. Σιδηροκάστρου εκφράζει τη δυσαρέσκειά του με τη δημιουργηθείσα κατάσταση σχετικά με την καταβολή αντιτίμου εισιτηρίου για την καθημερινή μετακίνηση των μαθητών προς και από το σχολείο και συμπαρίσταται στην προσπάθειά τους για τη δικαίωση του αγώνα τους.

Η σημερινή ζοφερή πραγματικότητα στερεί από πλήθος οικογενειών τη δυνατότητα να ανταποκριθούν στην επιπλέον οικονομική επιβάρυνση και ως εκ τούτου προβάλλεται επιτακτική η ανάγκη οι αρμόδιοι να μεριμνήσουν για την επίλυση του συγκεκριμένου προβλήματος.

Η μόρφωση είναι δικαίωμα όλων και σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να καταστεί προνόμιο των λίγων.

Ο Σύλλογος των καθηγητών

του ΕΠΑ.Λ. Σιδηροκάστρου

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/dtampouris/2013/10/%cf%83%cf%8d%ce%bb%ce%bb%ce%bf%ce%b3%ce%bf%cf%82-%ce%ba%ce%b1%ce%b8%ce%b7%ce%b3%ce%b7%cf%84%cf%8e%ce%bd-%ce%b5%cf%80%ce%b1%ce%bb-%cf%83%ce%b9%ce%b4%ce%b7%cf%81%ce%bf%ce%ba%ce%ac%cf%83%cf%84%cf%81/