Διαγωνισμός Φωτογραφίας στο ΕΠΑΛ Σιδηροκάστρου

Στο ΕΠΑΛ Σιδηροκάστρου, στις 14 Μαΐου 2013 ημέρα Τρίτη,  θα πραγματοποιηθεί εκδήλωση βράβευσης των μαθητών και των τριών τάξεων του σχολείου οι οποίοι συμμετείχαν στο διαγωνισμό «Φωτογραφίας», με τίτλο “Ιριδισμοί” και ελεύθερο θέμα.

Σκοπός του διαγωνισμού ήταν η ανάδειξη των μαθητών που ασχολούνται ερασιτεχνικά με τη φωτογραφία, ώστε να ενθαρρυνθούν στην ανάπτυξη της δημιουργικότητάς τους, της φαντασίας τους και της καλλιτεχνικής τους ικανότητας.

Τα έπαθλα των τριών πρώτων νικητών του διαγωνισμού είναι ευγενική χορηγία των:  “Hellenic Duty free” Προμαχώνα, «Μιχάλης Χαϊδάρης» πρακτορείο ΟΠΑΠ στην  Ηράκλεια, Γαλατά Γεωργία_Φροντιστήριο Ξένων Γλωσσών στο Σιδηρόκαστρο, “Wind”_Βαφείδης Γαβριήλ στο Σιδηρόκαστρο.

Σε όλους τους συμμετέχοντες μαθητές θα δοθούν «Βεβαιώσεις Συμμετοχής»  ως επιβράβευση της συμμετοχής τους στο πιο πάνω διαγωνισμό.

Την επιτροπή του διαγωνισμού αποτελούσαν οι: Βασιλική Γαλατά, Υπάτιος Συμεωνίδης και Δημήτριος Ταμπούρης.

Η βράβευση των συμμετεχόντων μαθητών κατά την επιτροπή αποτελεί κάτι το ελάχιστο μπροστά στην συμμετοχή και το καλλιτεχνικό συνολικό αποτέλεσμα.