Μαρ 15 2013

Διαδικτυακή Διαδραστική Πύλη Εφήβων (Τεστ Επαγγελματικού Προσανατολισμού)

Από τον Εθνικό Οργανισμό Πιστοποίησης Προσόντων και Επαγγελματικού Προσανατολισμού (Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π) έχει τεθεί σε λειτουργία η Διαδικτυακή Διαδραστική Πύλη Εφήβων (www.eoppep.gr/teens)

Οι μαθητές έχουν τη δυνατότητα να πραγματοποιήσουν τεστ Επαγγελματικού ΠροσανατολισμούΑπαιτείται εγγραφή – (τεστ Επαγγελματικών Ενδιαφερόντων, Επαγγελματικών Αποφάσεων και Εργασιακών Αξιών) καθώς και να δημιουργήσουν Ατομικό Φάκελο Δεξιοτήτων (e-portfolio) το οποίο μπορεί να αποτελέσει τον προσωπικό ηλεκτρονικό φάκελο κάθε μαθητή, που θα συμβάλλει στην παρουσίαση, προβολή και ανάδειξη δεξιοτήτων, ενδιαφερόντων, ικανοτήτων και ταλέντων του.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/dtampouris/2013/03/eoppep_teens/

Μεταπήδηση στη φόρμα σχολίων

1. Παναγιωτα

Ειμαι εκπαιδευτικος και θα ηθελα να κανω το test στους μαθητες μου/1/2/3 Γυνμασιου.

2. panagiotis

gia na doyme

3. ΒΑΣΩ ΜΗΛΙΤΣΗ

4. ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΤΣΟΛΑΚΙΔΟΥ

5. Ταμπούρης Δημήτριος

Για να κάνετε το τεστ θα πρέπει να επισκεφτείτε την ιστοσελίδα και να κάνετε εγγραφή για να σας δοθεί η δυνατότητα υλοποίησης.
    Αξίζει τον κόπο.

6. ΣΟΜΠΟΛΟΥ ΑΝΤΡΙΑ