28η Οκτωβρίου

Το Νηπιαγωγείο και το Δημοτικό Σχολείο Ποταμούλας συνεργάστηκαν και τίμησαν την εθνική επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940. Την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου οι μαθητές συμμετείχαν στη σχολική γιορτή που περιελάμβανε αφηγηματικά βίντεο με αφηγήσεις των ίδιων των μαθητών, αφήγηση χρονικού, απαγγελία ποιημάτων και τραγούδια. Οι μαθητές συμμετείχαν και στη δημιουργία του σκηνικού της γιορτής την προηγούμενη ημέρα.

Σκηνικό Γιορτή 1 1

Το Σάββατο, 28 Οκτωβρίου, οι μαθητές συμμετείχαν στη δοξολογία, κατέθεσαν στεφάνια στο μνημείο των ηρώων και απήγγειλαν τον εθνικό ύμνο. Τέλος, συμμετείχαν στην πρώτη, στην ιστορία του χωριού, παρέλαση με απόλυτη επιτυχία! Ο Σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρει τους μαθητές και ευχαριστεί θερμά τους εθελοντές που βοήθησαν στο στήσιμο της παρέλασης.

ΔοξολογίαΠαρέλαση 1

Παρέλαση α