ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΝΕΑ 2ου ΓΕΛ ΚΙΛΚΙΣ

Η ημερίδα του παραρτήματος ΕΜΕ Κιλκίς

9 Φεβρουαρίου 2017 από

Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη το Σάββατο 4 Φεβρουαρίου 2017  στο Συνεδριακό Κέντρο του Δήμου Κιλκίς ημερίδα που διοργάνωσε το Παράρτημα ΕΜΕ Κιλκίς, με θέμα «Τα μαθηματικά ΠροσαναS1860015τολισμού της Γ΄ Λυκείου». Ομιλητές ήταν ο Μαθηματικός και συγγραφέS1860039ας μαθηματικών βιβλίων κ. Μπάμπης Στεργίου ο πρόεδρος του Παραρτήματος ΕΜΕ Κιλκίς κ. Πάσσος Δημήτριος και ο Σχολικός Σύμβουλος Ν. Κιλκίς κ. Θωμαΐδης Ιωάννης. Η ημερίδα ήταν αφιερωμένη στους μαθητές της Γ΄Λυκείου που δίνουν τα μαθηματικά προσανατολισμού στις Πανελλήνιες εξετάσεις, αλλά και στους συναδέλφους Μαθηματικούς οι οποίοι παρακολούθησαν με μεγάλο ενδιαφέρον τις ομιλίες. Παρουσιάστηκαvlcsnap-error754Aν στους μαθητές ο τρόπος με τον οποίο θα γίνειS1860035 η τελική επανάληψη και τα λάθη που κάνουν συχνά στην θεωρία και στις ασκήσεις, με αποτέλεσμα τις χαμηλές βαθμολογίες. Στο τέλος της ημερίδας δόθηκε σε όλους ένα   τεύχος τελικής επανάληψης.

Κατηγορία Ε.Μ.Ε. | με ετικέτα | | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η ημερίδα του παραρτήματος ΕΜΕ Κιλκίς

Τα σχόλια είναι κλειστά.