ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΝΤΑΝΑΣΣΑΣ | Κατηγορία Γενικά | , στις 29-05-2020

Αγαπητοί γονείς,

Με την επανέναρξη των σχολικών μαθημάτων τη Δευτέρα 1 Ιουνίου 2020, θα θέλαμε να σας επισημάνουμε τα εξής:

1. Παρακαλούμε έως τη λήξη του σχολικού έτους να κάνετε δύο φορές την ημέρα θερμομέτρηση στα παιδιά σας, η μία οπωσδήποτε πριν την αναχώρηση για το σχολείο.

2. Οι μαθητές/τριες πρέπει να φέρνουν φαγητό και νερό από το σπίτι. Απαγορεύεται να πίνουν νερό από τις βρύσες του σχολείου.

3. Αλλάζει και ο τρόπος εισόδου και εξόδου από το σχολείο για να αποφεύγεται ο συνωστισμός:  Από την κεντρική πόρτα έρχονται και φεύγουν οι μαθητές/τριες που μεταφέρονται με το λεωφορείο. Από την πόρτα η οποία βρίσκεται δίπλα στις τουαλέτες, έρχονται και φεύγουν οι υπόλοιποι μαθητές.

4. Οι γονείς απαγορεύεται να μπαίνουν στον χώρο του σχολείου.

5. Όταν στο σπίτι υπάρχει άτομο που ανήκει σε ομάδα υψηλού κινδύνου, τα παιδιά δεν έρχονται στο σχολείο (με υπεύθυνη δήλωση).

6. Θέλουμε να σας διαβεβαιώσουμε ότι από πλευράς σχολείου, θα τηρούνται όλα τα μέτρα υγιεινής και προφύλαξης σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ και του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων. Ελπίζουμε και στη δική σας συνεργασία για την εφαρμογή και τήρηση των κανόνων υγιεινής και στο σπίτι.

Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ