Αρχείο ημέρας 17 Οκτωβρίου 2011

Μέγιστος Κοινός Διαιρέτης – Αναδρομικός Αγλόριθμος του Ευκλείδη

Υπολογισμός του μέγιστου κοινού διαιρέτη δύο ακέραιων αριθμών κάνοντας χρήση του αναδρομικού αλγόριθμου του Ευκλείδη:

Κατηγορίες: Δομημένος Προγραμματισμός, ΕΠΑ.Λ. | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Μέγιστος Κοινός Διαιρέτης – Αναδρομικός Αγλόριθμος του Ευκλείδη

Απομόνωση ψηφίων

Να γραφτεί πρόγραμμα το οποίο να διαβάζει από το πληκτρολόγιο έναν τριψήφιο ακέραιο, και στη συνέχεια να διαχωρίζει τα ψηφία του, και να τα εμφανίζει ξεχωριστά.

Κατηγορίες: Δομημένος Προγραμματισμός, ΕΠΑ.Λ. | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Απομόνωση ψηφίων

Σημειώσεις html

Η πρόσβαση στα παρακάτω αρχεία γίνεται μέσω της εφαρμογής google docs. Σημειώσεις html Βιβλίο Html W3C (Αγγλικά)

Κατηγορίες: ΕΠΑ.Λ., Προγραμματιστικά εργαλεία για το Διαδίκτυο | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Σημειώσεις html