Εορτασμός της 25η Μαρτίου

Η γιορτή της 25ης Μαρτίου γιορτάστηκε  στο σχολείο μας την Παρασκευή που μας πέρασε. Οι μαθητές με ενθουσιασμό, δυνατή φωνή και αυξημένο αίσθημα ευθύνης τραγούδησαν, απήγγειλαν ποιήματα και έπαιξαν σαν κανονικοί ηθοποιοί το θεατρικό δρώμενο “Πορταίτα ηρώων” που αναφερόταν σε αγωνιστές του 1821.

Ποιήματα από την Α΄ και Β΄ δημοτικού

Απαγγελία ποιημάτων από μαθητές Δ’ δημοτικού

Το θεατρικό δρώμενο “Πορταίτα ηρώων”. Όταν τα πορτραίτα των ηρώων ξυπνούν από τη νάρκη τους σίγουρα έχουν πολλά να μας πουν…

Τέλος, ο εορτασμός της 25ης Μαρτίου ολοκληρώθηκε σήμερα, Δευτέρα, με την παρέλαση στο χωριό μας. Έπειτα από τον εκκλησιασμό των μαθητών ακολούθησε η παρέλαση, η κατάθεση στεφάνων, ο λόγος από την εκπαιδευτικό κα Τσιγγένη Παρασκευή και η απαγγελία ποιημάτων από τους μαθητές.

Ευχαριστούμε όλους τους παρευρισκόμενους που τίμησαν το σχολείο μας και την προσπάθεια των εκπαιδευτικών.