Ένα σχολείο που μεταμορφώνεται…

Ο καιρός περνά στο μικρό μας Πυργάκι και το σχολείο μας ολοένα και ομορφαίνει!

Δεν είναι μόνο οι χριστουγεννιάτικες κατασκευές των μαθητών μας, που κοσμούν τις τάξεις και τους διαδρόμους. Δεν είναι το πνεύμα των Χριστουγέννων που πλησιάζουν και μας επηρεάζει θετικά.

Ενώ οι γλυκές φωνούλες των μαθητών μας τραγουδούσαν χριστουγεννιάτικα τραγούδια η αυλή μας καθαριζόταν από χόρτα. Ενώ παρακολουθούσαμε ταινία στον κινηματογράφο, ο διάδρομός μας βαφότανε, ενώ ετοιμαζόμασταν για τη γιορτή μας, η πόρτα του σχολείου μας άλλαξε!

Μπορείτε να δείτε τη μεταμόρφωση του σχολείου μας, μετά από το φρεσκαρισμα στους τοίχους, την καινούρια μας πόρτα αλλά και την απαραίτητη παρέμβαση στην αυλή μας με το καθάρισμα των χόρτων.

Όλους αυτούς τους ανθρώπους που έκαναν σαν καινούριο το σχολείο μας τους ευχαριστούμε πολύ!