Ψυχική ανθεκτικότητα των Παιδιών και Ασφαλής Πλοήγηση στο Διαδίκτυο

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά τα Στελέχη του Κέντρου Πρόληψης κατά των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας Καβάλας, κ. Τσελέπη Χρύσα, Κοινωνιολόγο της Υγείας – Επιστημονική υπεύθυνη του Κέντρου και τον κ. Βλαδίμηρο Λεωνίδη – Ψυχολόγο για τις βιωματικές δράσεις που πραγματοποίησαν με θέματα: 1. Ψυχική Ανθεκτικότητα και 2. Ασφαλή Πλοήγηση στο Διαδίκτυο. Οι μαθητές/τριες του σχολείου μας είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν, να συζητήσουν, να συμμετάσχουν σε βιωματικές δράσεις. Είναι τιμή και χαρά για το σχολείο μας να στεκόμαστε δίπλα στους μαθητές μας, να αφουγκραζόμαστε τις ανησυχίες και τους προβληματισμούς τους και να τους δίνουμε την ευκαιρία να ενημερώνονται για καίρια ζητήματα αξιοποιώντας τις δράσεις των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων.