Ενημέρωση Γονέων/Κηδεμόνων λόγω επαναλειτουργίας των Δημοτικών Σχολείων

Ιαν 20218

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι από τη Δευτέρα, 11 Ιανουαρίου, ξεκινάνε τα μαθήματα δια ζώσης.

Η προσέλευση και η αναχώρηση των μαθητών/τριών θα πραγματοποιείται σε τρεις φάσεις.

Πιο συγκεκριμένα:

Προσέλευση:

Οι τάξεις Ε και ΣΤ στις 8.05

Οι τάξεις Γ και Δ στις 8.10

Οι τάξεις Α και Β στις 8.15

Αναχώρηση:

Οι τάξεις Ε και Στ στις 13.05

Οι τάξεις Γ και Δ στις 13.10

Οι τάξεις Α και Β στις 13.15

Παρακαλούμε να τηρούνται οι ώρες για την έγκαιρη προσέλευση και αναχώρηση των μαθητών/τριών, τηρώντας όλα τα μέτρα προστασίας. Θα πρέπει να αποφεύγεται η παραμονή των γονέων/κηδεμόνων στην είσοδο του σχολείου. Επίσης, για κάθε σύμπτωμα που παρατηρείτε στα παιδιά σας, έστω και απλό (π.χ. πονόλαιμος) προτείνεται να τα κρατάτε στο σπίτι.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων