Χρήσιμο υλικό για γονείς/κηδεμόνες

Οκτ 20206

Οδηγίες για Γονείς: “Εξ αποστάσεως εκπαίδευση στο σχολείο: Εργαλεία – Συμβουλές – Ψυχολογική υποστήριξη μαθητών”

Η εξ αποστάσεως εκπαίδευση απαιτεί διαφορετικό σχεδιασμό και εμπλέκει με συγκεκριμένους τρόπους τους γονείς, τρίτο πόλο, ούτως ή άλλως, της εκπαιδευτικής διαδικασίας.

Στο πλαίσιο της υποστήριξης της εκπαιδευτικής διαδικασίας η ομάδα «εξ αποστάσεως εκπαίδευσης» της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Ν. Αιγαίου ετοίμασε ένα εκπαιδευτικό σεμινάριο για γονείς.

Μπορείτε να μεταβείτε στο σεμινάριο αν επισκεφτείτε την ηλεκτρονική διεύθυνση που ακολουθεί: