10-03-20 Προσωρινή απαγόρευση της εκπαιδευτικής λειτουργίας όλων των εκπαιδευτικών δομών

Μαρ 202010

Με Κοινή Υπουργική Απόφαση τα σχολεία θα παραμείνουν κλειστά από αύριο 11-03-2020 μέχρι και τις 24-03-2020. Το μέτρο αφορά επίσης τα πανεπιστήμια και λοιπές εκπαιδευτικές δομές που εποπτεύονται από το Υπ. Παιδείας, όπως Ινστιτούτα Επαγγελματικής Κατάρτισης, Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας, Κέντρα Διά Βίου Μάθησης και φροντιστήρια.

Το έκτακτο αυτό μέτρο λαμβάνεται για προληπτικούς λόγους, με στόχο τη μείωση της διασποράς του ιού στους πολίτες.

Ας ενημερωθούμε όλοι και όλες υπεύθυνα και έγκυρα στον παρακάτω σύνδεσμο: