Οδηγίες σχετικά με τα μέτρα πρόληψης κατά της διασποράς του κορωνοϊού COVID-19 στις Σχολικές Μονάδες

Μαρ 20209

Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων μάς διαβιβάζει σχετική με το θέμα Εγκύκλιο του Υπουργείου Υγείας, με σκοπό την ενημέρωση της εκπαιδευτικής κοινότητας (μαθητές, εκπαιδευτικούς, Συλλόγους Γονέων & Κηδεμόνων) σε ό,τι αφορά τα συμπτώματα του κορωνοϊού COVID-19, τις απαραίτητες ενέργειες σε περίπτωση εμφάνισης κρούσματος και τα προληπτικά μέτρα κατά της διασποράς της νόσου.

Λήψη αρχείου