Ελάτε να παίξουμε και να «ταξιδέψουμε»…

Μαΐ 201915

Για τρίτη συνεχόμενη εβδομάδα το σχολείο άνοιξε και απόγευμα τις πόρτες του, για όσες μαθήτριες και μαθητές επιθυμούν να ψυχαγωγηθούν και να διασκεδάσουν παίζοντας επιτραπέζια παιχνίδια και διαβάζοντας βιβλία από τη βιβλιοθήκη του σχολείου. Μια εμπειρία διαφορετική που μεταστρέφει τόσο το βλέμμα των παιδιών όσο και των δασκάλων απέναντι στο σχολείο.

Σας περιμένουμε όλους και όλες κάθε Τετάρτη από τις 17:00-19:00 για να παίξουμε, να γελάσουμε, να δανειστούμε βιβλία και να δούμε το σχολείο με άλλα μάτια!

Ένα τεράστιο ευχαριστώ οφείλουμε στην κ. Μαρία Δουκάκη, μητέρα μαθήτριας του σχολείου μας, που χωρίς την πολύτιμη και ανιδιοτελή προσφορά της, κυριολεκτικά δε θα ήταν δυνατή η υλοποίηση αυτής της ιδέας.