Επίσκεψη στο κτηνιατρείο της Ποταμιάς

Απρ 201918

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ΄τάξης και η δασκάλα τους επισκέφθηκαν το κτηνιατρείο της Ποταμιάς, την Πέμπτη 11-04-2019. Κατά τη διάρκεια της επίσκεψής τους ενημερώθηκαν σχετικά με:

• τα ζώα που εξετάζει η κτηνίατρος
  • τις πιο συχνές ασθένειες που προσβάλλουν τα αδέσποτα ζώα
  • το πώς γίνεται η εξέταση
  • τις υποχρεώσεις μας απέναντι στα κατοικίδιά μας
  • το βιβλιάριο υγείας και την ηλεκτρονική ταυτότητα των κατοικιδίων
  • το πρόβλημα των αδέσποτων ζώων και πώς μπορούμε να βοηθήσουμε

Δεν είναι παιχνίδι… Σκέψου πριν αποκτήσεις κατοικίδιο!

Ευχαριστούμε θερμά την κ. Λοβουλίνα Σταματέκου όχι μόνο για τις πολύτιμες πληροφορίες αλλά και για την υπέροχη υποδοχή και φιλοξενία στον χώρο του κτηνιατρείου της.