Εκδηλώσεις για την επέτειο της Εθνικής Εορτής της 25ης Μαρτίου

Μαρ 201920

Την Παρασκευή 22 Μαρτίου 2019 στις 08:30 θα πραγματοποιηθεί η εκδήλωση για την εθνική επέτειο από τους μαθητές και τις μαθήτριες της Ε΄τάξης. Το ολοήμερο πρόγραμμα δε θα λειτουργήσει. Μετά το τέλος της εκδήλωσης, περίπου στις 09:30, τα παιδιά θα αποχωρήσουν.

Τη Δευτέρα 25 Μαρτίου 2019, ημέρα της εθνικής επετείου, οι μαθητές και οι μαθήτριες θα συγκεντρωθούν στον χώρο του σχολείου στις 09:30, προκειμένου να εκκλησιαστούν και στη συνέχεια να ακολουθήσουν το πρόγραμμα των τοπικών εκδηλώσεων. Καλό είναι να έρθουν όλα τα παιδιά με ενδυμασία παρέλασης (μπλε ή σκούρο παντελόνι για τα αγόρια και αντίστοιχου χρώματος φούστα για τα κορίτσια, λευκό πουκάμισο ή μπλούζα για αγόρια και κορίτσια). Οι εκδηλώσεις υπολογίζεται να ολοκληρωθούν στις 11:30 περίπου, οπότε και τα παιδιά θα αποχωρήσουν με ευθύνη των γονέων-κηδεμόνων τους.