Δικαιούμενοι/ες δωρεάν μεταφορά μαθητές/τριες

Ιαν 201927

Με Εγκύκλιό του (παρ. 1β) το Υπουργείο Εσωτερικών διευκρινίζει ότι η «διεύθυνση κατοικίας του μαθητή προκειμένου να υπολογιστεί η απόσταση αυτής από τη σχολική μονάδα, πιστοποιείται με προσκόμιση λογαριασμού κοινής ωφέλειας (ηλεκτροδότησης, ύδρευσης, φυσικού αερίου, σταθερής τηλεφωνίας) ή τελευταίο εκκαθαριστικό στο όνομα του κηδεμόνα του μαθητή ή του κατά νόμο επιτρόπου αυτού. Υπεύθυνες δηλώσεις φιλοξενίας δεν γίνονται δεκτές».

Παρακαλούμε όσους γονείς ενδιαφέρονται για τη δωρεάν μεταφορά των παιδιών τους για το σχολικό έτος 2019-2020 να προσκομίσουν το απαραίτητο δικαιολογητικό.