Επίσκεψη στο Κέντρο Πληροφόρησης Δέλτα Νέστου στην Κεραμωτή

Οκτ 201818

Την Τετάρτη 10 Οκτωβρίου και με αφορμή την «Ευρωπαϊκή Γιορτή Πουλιών», οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β΄και της Γ΄τάξης επισκέφθηκαν το Κέντρο Πληροφόρησης Δέλτα Νέστου συμμετέχοντας σε πρόγραμμα περιβαλλοντικής ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης. Οι δραστηριότητες περιελάμβαναν προβολή θεματικής παρουσίασης για τα πουλιά, ξενάγηση στον χώρο του Κέντρου, ορνιθοπαρατήρηση σε λιμνοθάλασσα της Κεραμωτής και μικρή βόλτα στο δάσος.

Μπορείτε να διαβάσετε περισσότερα για το Εθνικό Πάρκο Ανατολικής Μακεδονίας-Θράκης πατώντας εδώ.