Ανακοίνωση για αναπληρωτές που προσλήφθηκαν με σύμβαση τρίμηνης διάρκειας

Καλούμε όλους τους αναπληρωτές που προσλήφθηκαν με σύμβαση τρίμηνης διάρκειας για την κάλυψη αναγκών που προέκυψαν από εκπαιδευτικούς που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες λόγω covid-19 , λαμβάνοντας υπόψιν τον πίνακα με τις κενές θέσεις , να συμπληρώσουν τη Δήλωση Τοποθέτησης και να την αποστείλουν μέχρι την Δευτέρα 19/10/2020 και ώρα 11.00 π.μ. στην ηλεκτρονική διεύθυνση mail@dipe.voi.sch.gr . Η Απόφαση τοποθέτησης-διάθεσης στα σχολεία αρμοδιότητάς μας θα αναρτηθεί στο site της Διεύθυνσης Π.Ε Βοιωτίας εντός της ίδιας ημέρας. Ως εκ τούτου oι προσλαμβανόμενοι οφείλουν να παρουσιαστούν και να αναλάβουν υπηρεσία εντός δύο εργάσιμων ημερών από την επομένη της ημερομηνίας τοποθέτησής τους σε σχολική μονάδα, ήτοι στις 20 ή στις 21 Οκτωβρίου 2020. Με την  παρουσίαση  των αναπληρωτών στα σχολεία παρακαλούνται οι Δ/ντες και οι Δ/ντριες να ανεβάσουν άμεσα στην πλατφόρμα  invoices-schools. espa.minedu.gov.gr και στο πεδίο παραστατικά πρόσληψης, το Δελτίο απογραφής αναπληρωτή σύμφωνα με την πράξη πρόσληψης. Τα δικαιολογητικά βρίσκονται στο site στην ακόλουθη διαδρομή: ΕΝΤΥΠΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ→ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ και θα παραδοθούν από τους προσληφθέντες εκπαιδευτικούς στον/στην Διευθυντή/ντρια του σχολείου τοποθέτησης σε ατομικό φάκελο λαμβάνοντας αριθμό πρωτοκόλλου. Εν συνεχεία θα αποσταλούν στη Δ/νση Π.Ε. Βοιωτίας με ευθύνη των διευθυντών των σχολικών μονάδων.

Παρακαλούμε ενημερωθείτε από τα συνημμένα:

ΠΙΝΑΚΑΣ ΚΕΝΩΝ ΛΟΓΩ COVID-19

ΔΗΛΩΣΗ-ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ-ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗ-ΤΡΙΑΣ-ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ