Δεκ 19

Χριστουγεννιάτικες ευχές από τη Δ/νση Α/θμιας Εκπ/σης Λάρισας.

Κάτω από (Σχολική ζωή) από στις 18-12-2019

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος διοργανώθηκε διαγωνισμός χριστουγεννιάτικης κάρτας. Ο αυθορμητισμός, η φαντασία, η άριστη τεχνική ικανότητα, η χρήση πολλών τεχνικών, το καταπληκτικό μήνυμα που εκπέμπουν οι ζωγραφιές των μικρών μας μαθητών σε συνδυασμό με το μεράκι, την  έμπνευση και την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών κάνουν τις κάρτες μας κάθε χρόνο μοναδικές!

Θέλουμε να συγχαρούμε τους 400 μαθητές Νηπιαγωγείων και Δημοτικών Σχολείων της Α/θμιας Εκπ/σης Λάρισας, που κατάφεραν να αποτυπώσουν με το δικό τους μοναδικό τρόπο το μήνυμα των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς.

Ευχαριστούμε και όλους τους συμμετέχοντες: τους Δ/ντές των σχολείων που συντόνισαν, τους δασκάλους και νηπιαγωγούς που ενέπνευσαν, τους εκπαιδευτικούς Εικαστικών που καθοδήγησαν και τους μικρούς καλλιτέχνες που δημιούργησαν μοναδικά έργα!

Μέσα από τα μάτια των μικρών μας μαθητών, σας στέλνουμε τις ευχές μας για «Καλές Γιορτές».

Με εκτίμηση,

Η Αν. Δ/ντρια  Π.Ε. Λάρισας,