Σεπ 21

Επιμορφωτική Διημερίδα με θέμα «Ψηφιακή Δημιουργία & Οδική Ασφάλεια»

Κάτω από (Χωρίς κατηγορία) από στις 22-09-2021

Αγαπητοί/ες Συνάδελφοι/ισσες,

Σας ενημερώνουμε ότι η Δ/νση Α/θμιας Εκπ/σης Λάρισας διά της Υπεύθυνης Σχολικών Δραστηριοτήτων, σε συνεργασία με την Ειδική Μόνιμη Επιτροπή Οδικής Ασφάλειας της Βουλής Των Ελλήνων, την Περιφέρεια Θεσσαλίας, το Τμήμα της  Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης και Ψηφιακών Μέσων  του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, το Τμήμα Τροχαίας Λάρισας, τον Δήμο Λαρισαίων,  το Ινστιτούτο Οδικής Ασφάλειας «Πάνος Μυλωνάς», και με την υποστήριξη της «Αυτοκινητόδρομος Αιγαίου Α.Ε.»,  διοργανώνουν Επιμορφωτική Διημερίδα  με θέμα «Ψηφιακή Δημιουργία & Οδική Ασφάλεια».

Η διημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 28 και την Τετάρτη 29 Σεπτεμβρίου, κατά τις ώρες 17:00-21:00, στην Περιφέρεια Θεσσαλίας (Θεοφράστου & Καλλισθένους 27).

Το διήμερο σεμινάριο εντάσσεται στα πλαίσια της «Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Κινητικότητας» και της «Εβδομάδας Ασφάλειας» και απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς και σχολικούς τροχονόμους των σχολικών μονάδων της Δ/νσης Α/θμιας Εκπ/σης Λάρισας.

Επισημαίνεται ότι οι συμμετέχοντες/ουσες θα λάβουν σχετική βεβαίωση παρακολούθησης.

Δηλώσεις συμμετοχής ως την Πέμπτη 23/10/2021 στον παρακάτω σύνδεσμοhttps://forms.gle/E2adr5U2HuWKHeic6

Εκ μέρους της Οργανωτικής Επιτροπής,

Η Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων