Μαρ 21

Δράσεις της Α/θμιας Εκπ/σης Λάρισας για τα 200 χρόνια.

Η Δ/νση Α/θμιας Εκπ/σης Λάρισας, διά της Υπεύθυνης Σχολικών Δραστηριοτήτων, σας αποστέλλει, κατάλογο των υλοποιημένων και προγραμματισμένων δράσεων για τον εορτασμό των διακοσίων χρόνων από την Επανάσταση του 1821.

Συγκεκριμένα, περιλαμβάνονται οι σχετικές δράσεις/εκδηλώσεις που έχουν ήδη υλοποιηθεί ή προγραμματιστεί να υλοποιηθούν κατά το επόμενο σχολικό έτος από τη Διεύθυνση Π.Ε. Λάρισας, διά της Υπεύθυνης Σχολικών Δραστηριοτήτων, αλλά και όσες έχουν συνδιοργανωθεί με άλλους φορείς.
Επισημαίνουμε ότι, τα μέτρα για την αντιμετώπιση των συνεχιζόμενων συνεπειών της πανδημίας, καθώς και το σεισμικό φαινόμενο που έπληξε την ΠΕ Λάρισας -πιθανόν- θα επιφέρουν τις ανάλογες τροποποιήσεις του αρχικού σχεδιασμού.