Ιαν 21

Σχολικός διαγωνισμός:«Πανδημία: Ευκαιρία να δω την ζωή αλλιώς;».

Σας ενημερώνουμε ότι συνδιοργανώνουμε με το Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας Π.Ε. Λάρισας  – Ο.ΚΑ.ΝΑ, σχολικό διαγωνισμό που απευθύνεται στην Ε’ & ΣΤ’ Δημοτικού, στην Α΄, Β΄, Γ΄, Γυμνασίου και Α, Β΄, Λυκείου με θέμα:    «Πανδημία: Ευκαιρία να δω την ζωή αλλιώς;».

Το κάθε σχολείο μπορεί να συμμετάσχει στο διαγωνισμό με ατομικά έργα των μαθητών  επιλέγοντας – όποια ή και στις τρείς κατηγορίες έργων – επιθυμεί (εικαστικά, φωτογραφία, βίντεο). Συνιστάται στον εκπαιδευτικό, πριν την κατασκευή του έργου,  να προβεί σε μία συζήτηση με την τάξη του, σχετικά με το θέμα του διαγωνισμού.

Ακολουθεί  το έγγραφο με αρ. πρωτ. 8/21-1-2021  του  Κέντρου Πρόληψης Λάρισας όπου αναφέρονται όλες οι λεπτομέρειες υλοποίησης του διαγωνισμού, καθώς και τα βραβεία και επισυνάπτεται η έγκριση του Υ.ΠΑΙ.Θ.

Σημαντικές ημερομηνίες :

Προθεσμία υποβολής  της αίτησης συμμετοχής: Παρασκευή 12 Φεβρουαρίου 2020.

Προθεσμία παράδοσης των έργων: Παρασκευή 5 Μαρτίου 2020

Τελετή βράβευσης των μαθητών: Πέμπτη 22 Απριλίου 2021

Παρακαλούμε, αν επιθυμείτε να συμμετέχετε, να συμπληρώσετε έως την Παρασκευή 12 Φεβρουαρίου 2020 την ηλεκτρονική αίτηση στο: https://forms.gle/oMyZadHKgRPZvZRV8