IMG_20201002_124443_1

Επισκέψεις ειδικών στη λοιμωξιολογία σε Δημοτικά Σχολεία της Α/θμιας Εκπ/σης Ιωαννίνων

Στα πλαίσια της ενημέρωσης και της υποστήριξης της σχολικής κοινότητας, αναφορικά με τα θέματα περιορισμού της διασποράς του Covid-19, σήμερα Παρασκευή 2 Οκτωβρίου 2020, η κ. Τσιάρα Σταυρούλα, Πρόεδρος του Ιατρικού Συλλόγου Ιωαννίνων και η κ. Καραβασίλη Νικολέττα, Νοσηλεύτρια Επιτήρησης Νοσοκομειακών Λοιμώξεων του Π.Γ.Ν.Ι., επισκέφθηκαν το 3ο Δημοτικό Σχολείο Ανατολής Ιωαννίνων και το Δημοτικό Σχολείο Κατσικά Ιωαννίνων.

Ο Διευθυντής της Α/θμιας Εκπ/σης Ιωαννίνων κ. Δημήτρης Ντούτσης, ευχαριστεί θερμά τις κυρίες Τσιάρα και Καραβασίλη για την εποικοδομητική υποστήριξη των μαθητών και εκπαιδευτικών των σχολείων, στα οποία υπάρχουν τμήματα που τελούν σε αναστολή λειτουργίας.

Επιπλέον, προγραμματίζονται νέες δράσεις για τη συνεχή και πλήρη ενημέρωση όλων των εμπλεκομένων όσον αφορά στον περιορισμό των δυσμενών συνεπειών της πανδημίας, στα σχολεία της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ιωαννίνων.