coe_hp_new

Εισαγωγικές εξετάσεις Α τάξης στο Πρότυπο Γυμνάσιο Ζωσιμαίας Σχολής για το σχολικό έτος 2018-2019

Τη Δευτέρα 30 Απριλίου 2018 ανοίγει η ιστοσελίδα της Διοικούσας Επιτροπής Πρότυπων και Πειραματικών Σχολείων (ΔΕΠΠΣ) για την υποβολή αιτήσεων των κηδεμόνων που ενδιαφέρονται για φοίτηση των παιδιών τους στην Α΄ τάξη, στο Πρότυπο Γυμνάσιο Ζωσιμαίας Σχολής για το σχολικό έτος 2018-2019.

Η ιστοσελίδα θα παραμείνει ανοικτή μέχρι την Δευτέρα 14 Μαΐου 2018. Οι εξετάσεις θα διενεργηθούν στο σχολείο την Πέμπτη 21 Ιουνίου 2018.

Περισσότερες πληροφορίες στην ιστοσελίδα του σχολείου (gymzosim.ioa.sch.gr) και της ΔΕΠΠΣ (depps.minedu.gov.gr).

Παρακαλούμε τους Διευθυντές των Δημοτικών Σχολείων να ενημερώσουν τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών της ΣΤ΄ τάξης του σχολείου τους, οι οποίοι επιθυμούν τα παιδιά τους να συμμετάσχουν στις εξετάσεις για την εισαγωγή τους στην Α΄ τάξη του Πρότυπου Γυμνασίου Ζωσιμαίας Σχολής για το σχ. έτος 2018-19, ότι:

α) δεν αρκεί μια απλή δήλωση στο δημοτικό σχολείο φοίτησης του παιδιού τους, για τη συμμετοχή τους στις εξετάσεις

β) θα πρέπει να υποβάλουν ηλεκτρονικά δήλωση συμμετοχής.

Η προθεσμία λήγει στις 14 Μαΐου 2018.

Για περισσότερες πληροφορίες να απευθύνονται στην ιστοσελίδα του Πρότυπου Γυμνασίου Ζωσιμαίας Σχολής και στα τηλέφωνα του σχολείου 2651043141 και 2651043274.