Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Δράση εθελοντισμού για την Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος

Ιούνιος 2021
« Μαΐ   Ιούλ »

Δράση εθελοντισμού για την Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος

Το 10ο Νηπιαγωγείο Άργους στο πλαίσιο του εκπαιδευτικού προγράμματος για τον εθελοντισμό στη σχολική κοινότητα «Νοιάζομαι και Δρω» και της δράσης των ΚΠΕ Πελοποννήσου για την Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος υλοποίησε την περιβαλλοντική δράση με τίτλο Φαντάζομαι, δημιουργώ και ομορφαίνω την αυλή του σχολείου μου!

Η συνεργασία και η διάθεση για προσφορά στο κοινωνικό σύνολο πολλαπλασιάζει τα οφέλη! Ενδυναμώνει και δημιουργεί ουσιαστικούς δεσμούς στα εμπλεκόμενα μέρη!

Η χαρά μαθητών, εκπαιδευτικών και εθελοντών είναι ζωγραφισμένη στο πρόσωπα όλων!!!