Αρχική » ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΑ » Ενημέρωση για λειτουργία της υπηρεσίας στο πλαίσιο της ανάγκης περιορισμού της διασποράς του COVID 19

1. 27/01/: Διεθνής Ημέρα Μνήμης για τα Θύματα του Ολοκαυτώματος
    Η Γενική Συνέλευση του ΟΗΕ αποφάσισε στις 2 Νοεμβρίου 2005 να ανακηρύξει την 27η Ιανουαρίου Διεθνή Ημέρα μνήμης για τα θύματα του Ολοκαυτώματος από το ναζιστικό καθεστώς κατά τον Β Παγκόσμιο Πόλεμο. Η ημερομηνία επιλέχθηκε επειδή στις 27 Ιανουαρίου 1945 τα προελαύνοντα σοβιετικά στρατεύματα απελευθέρωσαν το μεγαλύτερο στρατόπεδο συγκέντρωσης στο ʼουσβιτς-Μπίρκεναου στην Πολωνία.

Νοέμβριος 2020
« Οκτ   Δεκ »

• H υπηρεσία μας μπαίνει σε καθεστώς υποχρεωτικής τηλεργασίας σε ποσοστό τουλάχιστον στο 50% του προσωπικού εκ περιτροπής και ως εκ τούτου θα απουσιάζει το μισό προσωπικό από τη θέση του και δεν θα είναι δυνατή η τηλεφωνική επικοινωνία.
  • Η εξυπηρέτηση όλων (γονέων, εκπαιδευτικών, διευθυντών κλπ) γίνεται μόνο εξ αποστάσεως, υποχρεωτικά μέσω email στο αντίστοιχο αρμόδιο τμήμα. Παρακαλούμε να αποφεύγετε την τηλεφωνική επικοινωνία , καθώς το email σας θα προωθείται ηλεκτρονικά στον αρμόδιο υπάλληλο που θα βρίσκεται σε τηλεργασία.
  • Στην περίπτωση που είναι απαραίτητο να προσέλθετε στη διεύθυνση, καλείτε για ραντεβού στο τμήμα Εκπαιδευτικών Θεμάτων (2752027491)
  • Υποβολή αιτήσεων για οποιοδήποτε θέμα, θα γίνεται ΜΟΝΟ ηλεκτρονικά (mail@dipe.arg.sch.gr)
  • Έντυπα αιτήσεων βρίσκονται στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης (https://blogs.sch.gr/dipearg)
  • Αποστολή εγγράφων, διαβιβαστικών κλπ θα γίνεται με email ή με ταχυδρομείο στην περίπτωση που είναι αδύνατη η υποβολή τους με email.

Επικοινωνία με τμήματα:

• Διευθύντρια:  2752028251, email: mail@dipe.arg.sch.gr
  • Διοικητικού (Γραμματεία – Πρωτόκολλο) στο email: mail@dipe.arg.sch.gr
  • Θέματα Ιδιωτικών Σχολείων αποκλειστικά όλες οι απορίες στο email: dioikdipe@sch.gr
  • Οικονομικού: Αποκλειστικά όλες οι απορίες στο email: oikdipe@sch.gr
  • Προσωπικού: Άδειες, myschool – αποκλειστικά όλες οι απορίες στο email: adeies@dipe.arg.sch.gr
  • Θέματα αναπληρωτών- ΕΣΠΑ αποκλειστικά όλες οι απορίες στο email: espa@dipe.arg.sch.gr
  • Λοιπά θέματα προσωπικού, ΠΥΣΠΕ, μεταθέσεις, αποσπάσεις αποκλειστικά όλες οι απορίες στο email: prosoparg@sch.gr
    Για επείγοντα ζητήματα – 2752027491-2752024478
  • Εκπαιδευτικών θεμάτων: αποκλειστικά όλες οι απορίες στο email: ekpdipe@sch.gr

Για επείγοντα ζητήματα μόνο ή για ραντεβού για επίσκεψη στη Διεύθυνση μπορείτε να καλείτε  στο 2752027491