Αρχεία για 3 Φεβρουαρίου, 2016

ΕΦΤΑΣΑΝ ΟΙ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΕΣ ΚΑΡΤΕΣ ΑΠΟ… ΤΗΝ ΠΟΛΩΝΙΑ

Φεβ 20163

Με αφορμή το πρόγραμμα e-twinning που πραγματοποιούν τα τμήματα αγγλικών  Δ’2 και Δ’ 3 του σχολείου με θέμα: Χριστουγεννιάτικες κάρτες, έφτασαν μετά από μακρύ ταξίδι οι καρτούλες των παιδιών από την Πολωνία.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΦΤΑΣΑΝ ΟΙ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΕΣ ΚΑΡΤΕΣ ΑΠΟ… ΤΗΝ ΠΟΛΩΝΙΑ

ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΚΟΒΟΥΝ ΤΗΝ ΠΙΤΑ ΤΟΥΣ!!

Φεβ 20163

Την περασμένη Παρασκευή μαζευτήκαμε όλοι οι δάσκαλοι του σχολείου σε ένα παραδοσιακό ταβερνάκι στο Πλατάνι και κόψαμε την πίτα μας.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΚΟΒΟΥΝ ΤΗΝ ΠΙΤΑ ΤΟΥΣ!!

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΕΡΓΙΑ ΤΗΣ 4ης ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

Φεβ 20163

Σχετικά με την προγραμματισμένη πανελλαδική απεργία στην οποία συμμετέχει και ο κλάδος των εκπαιδευτικών, σας ενημερώνουμε ότι θα πρέπει οι γονείς να βρίσκονται σε επαφή με το σχολείο (22420 49056) για να γνωρίζουν την ακριβή ώρα αναχώρησης των παιδιών τους. Θα υπάρξει τροποποίηση προγράμματος.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΕΡΓΙΑ ΤΗΣ 4ης ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

Ο ΚΑΝΟΝΑΣ ”3, 6, 9, 12” ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ

Φεβ 20163

Πολλή κουβέντα γίνεται για το ποια είναι η κατάλληλη ηλικία για να έρχονται τα παιδιά σε επαφή με τις οθόνες, τα ηλεκτρονικά παιχνίδια και τους υπολογιστές. Βρήκαμε μια πολύ ενδιαφέρουσα συνέντευξη σχετικά με το θέμα και σας την παραθέτουμε εδώ για να ενημερωθείτε σχετικά. πηγή: Αρχείο ΕΡΤ συνέντευξη

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ο ΚΑΝΟΝΑΣ ”3, 6, 9, 12” ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ

ΤΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΓΟΝΕΩΝ ΚΟΒΕΙ ΤΗΝ ΚΑΘΙΕΡΩΜΕΝΗ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑ

Φεβ 20163

Κάθε χρόνο, ανήμερα των Τριών Ιεραρχών, μετά τον εκκλησιασμό συνηθίζεται να κόβεται βασιλόπιτα για  όλους τους μαθητές του σχολείου.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΤΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΓΟΝΕΩΝ ΚΟΒΕΙ ΤΗΝ ΚΑΘΙΕΡΩΜΕΝΗ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑ

Φεβρουάριος 2016

Garden

5/10: Παγκόσμια Ημέρα Εκπαιδευτικών
Η Παγκόσμια Ημέρα Εκπαιδευτικών καθιερώθηκε το 1994 από την UNESCO για να μας υπενθυμίσει τον καθοριστικό ρόλο που παίζει ο δάσκαλος μέσα στην κοινωνία, είτε εργάζεται σε μία πλούσια πόλη της Δύσης, είτε σε μια αυτοσχέδια σχολική αίθουσα κάποιου στρατοπέδου προσφύγων.

Δείτε το σχετικό video

Μαθητικές δημιουργίες για την ημέρα εκπαιδευτικών