Συμμετοχή του σχολείου στον διαγωνισμό της ΑΦΗΣ (ανακύκλωσης μπαταριών)

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε πως το σχολείο μας συμμετέχει μέχρι 15/4 στον σχολικό διαγωνισμό της εταιρείας ΑΦΗΣ σε συνεργασία με την Οργάνωση Γη με σκοπό την ευαισθητοποίηση των μαθητών/τριών στην ευσυνείδητη συλλογή χρησιμοποιημένων μπαταριών στους κάδους ΑΦΗΣ και τη δημιουργία κοινωνικής συνείδησης  για ένα καλύτερο και πιο υγιές περιβάλλον.

Στο πλαίσιο του διαγωνισμού καλούνται οι μαθητές/τριες σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς τους να συλλέγουν τις άδειες μπαταρίες από το σπίτι τους και να τις τοποθετούν στον ειδικό κάδο ΑΦΗΣ που υπάρχει στο σχολείο. Στη δράση αυτή μπορείτε να μας βοηθήσετε, συγκεντρώνοντας σε ειδικό σημείο στο σπίτι όλες τις χρησιμοποιημένες μπαταρίες, ώστε τα παιδιά σας να τις φέρνουν στον Κάδο ΑΦΗΣ του σχολείου.

Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία!