Επιμορφωτική συνάντηση για εκπαιδευτικούς και γονείς

σας ενημερώνουμε για την πραγματοποίηση Επιμορφωτικής Συνάντησης των Συμβούλων Εκπαίδευσης της 1ης, 2ης και 3ης Εκπ/κής Περιφέρειας Π.Ε. Κορινθίας, κ. Αναστασίας Γκιόκα, κ. Ζαχαρούλας Καραβά και κ. Ηλία Γεραρή με εκπαιδευτικούς και γονείς της ΣΤ΄ τάξης και Συλλόγους Γονέων και Κηδεμόνων, με θέμα:
«Η μετάβαση από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο»
η οποία θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 31-05-2023 και ώρα 18.30, στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Κορίνθου.
Η επιμορφωτική συνάντηση θα γίνει δια ζώσης και διαδικτυακά στο webex
https://minedu-secondary2.webex.com/meet/chasoura  με σκοπό να ενημερωθούν οι γονείς για τις αλλαγές που συμβαίνουν σε διάφορους τομείς κατά τη μετάβαση από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο με απώτερο στόχο την ομαλή προσαρμογή των μαθητών στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.

Συμμετέχοντες/ουσες:
– Σύμβουλοι Εκπαίδευσης: Ηλίας Γεραρής, Αναστασία Γκιόκα και ΖαχαρούλαΚαραβά
-Προσκεκλημένη ομιλήτρια: Ολυμπία Χασούρα, Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Σορβόννης, Σύμβουλος Εκπαίδευσης Φιλολόγων Ν. Κορινθίας
-Εκπαιδευτικοί και Γονείς της ΣΤ΄ τάξης και Σύλλογοι Γονέων και Κηδεμόνων των Δ.Σ.: 1ης, 2ης και 3ης Εκπ/κής Περιφέρειας Π.Ε. Κορινθίας