Επείγουσα ανακοίνωση: Αναστολή της δια ζώσης λειτουργίας του σχολείου. Τηλεκπαίδευση στις 15 και 16 Φεβρουαρίου 2021

Αγαπητοί γονείς, κατόπιν σημερινής ανακοίνωσης του Δήμου Ξυλοκάστρου-Ευρωστίνης όλες οι σχολικές μονάδες στον Δήμο μας θα παραμείνουν κλειστές τη Δευτέρα 15 και την Τρίτη 16 Φεβρουαρίου 2021, λόγω των χαμηλών θερμοκρασιών οι οποίες επικρατούν και στην περιοχή μας.

Οι μαθητές/τριες του σχολείου μας θα κάνουν όλα τα μαθήματα αυτές τις ημέρες  εξ αποστάσεως από τις 14:10 έως τις 17:20, ακολουθώντας το ωρολόγιο πρόγραμμα της εξ αποστάσεως σύγχρονης εκπαίδευσης που είχε τηρηθεί στην τελευταία αναστολή της δια ζώσης λειτουργίας του σχολείου μας . Όσοι γονείς και παιδιά δεν το έχουν κρατήσει, σας υπενθυμίζουμε ότι είναι αναρτημένο στις ηλεκτρονικές τάξεις (eclass) των εκπαιδευτικών συνήθως στο μάθημα της γλώσσας ή στα μηνύματα μαζί με τους συνδέσμους ή τους αριθμούς δωματίων των εκπαιδευτικών κάθε τμήματος.

Όσες οικογένειες είχαν δανειστεί τάμπλετ από την προηγούμενη φορά μπορούν, αν επιθυμούν, να τα ξαναδανειστούν από τις 11.30΄ως τις 13.30΄ αύριο από το σχολείο μας.