Επιμορφωτική εξ αποστάσεως δράσης για γονείς – κηδεμόνες

Σας γνωστοποιούμε ότι, στο πλαίσιο των επιμορφωτικών δράσεων του ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Πελοποννήσου, η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου 2ης Ενότητας ΠΕ70 του οικείου ΠΕ.Κ.Ε.Σ., κ. Ζαχαρούλα Καραβά, σε συνεργασία με i) τη Συντονίστρια 3ης Ενότητας ΠΕ70 του οικείου ΠΕ.Κ.Ε.Σ., κ. Ελένη Παπαζήση, ii) το Συντονιστή Εκπαιδευτικού Έργου 4ης Ενότητας ΠΕ70, κ. Αντώνη Κοκκωνό, iii) τη Συντονίστρια 6ης Ενότητας ΠΕ70 του οικείου ΠΕ.Κ.Ε.Σ., κ. Ελένη Σταυροπούλου, iv) το Συντονιστή 8ης Ενότητας ΠΕ70 του οικείου ΠΕ.Κ.Ε.Σ., κ. Ηλία Μαρούδα και v) τον οργανισμό «Το Χαμόγελο του Παιδιού», έχει προγραμματίσει τη διεξαγωγή απογευματινής επιμορφωτικής δράσης προς γονείς- κηδεμόνες μέσω τηλεδιάσκεψης, με τα ακόλουθα στοιχεία:

1. Θέμα: «Κοντά στους γονείς: Ασφάλεια στο διαδίκτυο»
2. Στόχος: Ενημέρωση γονέων-κηδεμόνων, λήψη και παροχή ανατροφοδότησης
3. Οργάνωση: Συντονιστές Εκπαιδευτικού Έργου 2ης, 3ης, 4ης, 6ης και 8ης Ενότητας ΠΕ70 για λογαριασμό του ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Πελοποννήσου, σε συνεργασία με τον οργανισμό «Το Χαμόγελο του Παιδιού»
4. Αποδέκτες: Γονείς μαθητών/τριών των Δημοτικών Σχολείων αποδεκτών της δράσης
5. Κεντρική εισηγήτρια: κ. Κατερίνα Στεφανή, Ψυχολόγος από τον οργανισμό «Το Χαμόγελο του Παιδιού»
6. Μέσο: Πλατφόρμα Webex Training
– Σύνδεσμος τηλεδιάσκεψης:
– https://hamogelo.webex.com/hamogelo/k2/j.php?MTID=tbcdec99673f5c44db47946239e465d3d
– Session number (για επιβεβαίωση): 175 616 3298
– Session password: vEBWAG26p3P
7. Χρόνος: Τετάρτη 02.12.2020, ώρα 17:30-19:30

Οι συμμετέχοντες/ουσες είναι απαραίτητο να συνδεθούν δεκαπέντε λεπτά πριν από την προγραμματισμένη ώρα έναρξης, προκειμένου να αντιμετωπιστούν τυχόν τεχνικά προβλήματα.

Συνημμένα:
-Επιστολή προς γονείς 02.12.2020

Οδηγίες σύνδεσης_Smile Academy

Συχνές ερωτήσεις και προβλήματα σύνδεσης_Smile Academy