Εορτασμός της 28ης Οκτωβρίου

την Πέμπτη 27 Οκτωβρίου 2016 στις 08:15 σας προσκαλούμε στο χώρο του σχολείου όπου οι μαθητές της Δ΄ τάξης θα παρουσιάσουν αφιέρωμα στην εθνική επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940. Τα παιδιά θα έρθουν στο σχολείο κανονικά και θα σχολάσουν στις 10:30. Για τα παιδιά που μεταφέρονται θα υπάρχουν λεωφορεία στις 10.30.  Το ολοήμερο τμήμα δεν θα λειτουργήσει.

Την Παρασκευή 28 Οκτωβρίου 2016, στις 9.30 τα παιδιά της  Στ΄ τάξης, και στις 10.30 τα παιδιά της Ε΄ τάξης θα πρέπει να βρίσκονται με τις στολές τους στην πλατεία του Αγίου Βλασίου για τη δοξολογία και την παρέλαση*.

Την Τετάρτη 2 Νοεμβρίου 2016 το σχολείο δεν θα λειτουργήσει λόγω συνδικαλιστικής άδειας των εκπαιδευτικών.

*Αν βρέχει τα παιδιά θα τα παραλάβετε στο τέλος της δοξολογίας από την εκκλησία. Στην περίπτωση αυτή, στο ηρώο για την κατάθεση στεφάνου μπορούν να έρθουν τα παιδιά μόνο με συνοδεία και ευθύνη των γονέων τους.