ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Αγαπητοί γονείς

Τη Δευτέρα 3 Οκτωβρίου 2016 το σχολείο μας, με αφορμή την Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2016-17, διοργανώνει αθλητικές δράσεις. Σκοπό έχουν να παρακινήσουν τους μαθητές να συμμετάσχουν  σε οποιοδήποτε είδος φυσικής δραστηριότητας για τη βελτίωση της φυσικής τους κατάστασης και την καλλιέργεια της ευεξίας τους. Από τις 8.30΄ ως τις 9.30΄ θα παρουσιάσουν αθλητικές δραστηριότητες οι μαθητές των Α,Β,Γ τάξεων  ενώ  από τις 10.00 έως τις 11.30 οι μαθητές των Δ,Ε,Στ τάξεων. Μπορείτε κι εσείς να παρακολουθήσετε το ανοιχτό κοινό μας μάθημα για να στείλουμε το μήνυμα «Νοιώσε τη  χαρά  της  άθλησης  χωρίς το άγχος της  νίκης και το φόβο της αποτυχίας: Αθλητισμός- Δικαίωμα για όλους».

* Τα παιδιά θα πρέπει εκείνη την ημέρα να φορούν αθλητικά παπούτσια, άνετα ρούχα και καπέλα.

Σε περίπτωση βροχής η εκδήλωση θα μεταφερθεί άλλη ημέρα.