Επιμορφωτική συνάντηση

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πελοποννήσου σε συνεργασία με την Εταιρεία Ψυχοκοινωνικής Υγείας του Παιδιού και του Εφήβου στο πλαίσιο των δράσεων για την πρόληψη της σχολικής βίας και του εκφοβισμού, θα πραγματοποιήσει επιμορφωτική συνάντηση με τίτλο « Πρόληψη και Αντιμετώπιση της Ενδοσχολικής Βίας και του Εκφοβισμού».

Η επιμορφωτική συνάντηση απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς που υπηρετούν σε σχολικές μονάδες Α/θμιας και Β/θμιας εκπ/σης του Ν. Κορινθίας (σύμφωνα με τον επισυναπτόμενο πίνακα) και συγκεκριμένα σε ένα μέλος από κάθε Ομάδα Δράσεων Πρόληψης,  που έχει συσταθεί στις σχολικές μονάδες σύμφωνα με την αριθμ. 4077/28-04-2014 (ΑΔΑ:ΒΙ0Ρ9-ΠΝ7) εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας & Θρησκευμάτων. Η συνάντηση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 10 Δεκεμβρίου 2014 και ώρα 12:00 -14:00, στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Ξυλοκάστρου.