Γενική Συνέλευση – Θέατρο

>Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι την Πέμπτη 16 Οκτωβρίου 2008 το σχολείο δε θα λειτουργήσει λόγω Γενικής Συνέλευσης των εκπαιδευτικών.

Επίσης, με την ευκαιρία του ερχομού του Θεατρικού Οργανισμού «Μαγική Αυλαία» στο Ξυλόκαστρο, το σχολείο μας προγραμμάτισε τη Δευτέρα 20 Οκτωβρίου 2008 την παρακολούθηση της θεατρικής παράσταση «Ο Καρυοθραύστης» σε μουσική Τσαϊκόφσκι που θα δοθεί στην αίθουσα «Άγγελος Σικελιανός».Για την καλύτερη οργάνωση της εκδήλωσης, σας παρακαλούμε τα παιδιά να φέρουν στους δασκάλους τους τις δηλώσεις ως τη Δευτέρα 13/10 καθώς και το εισιτήριο που είναι 6€.
Στηριζόμαστε στην ευαισθησία σας να στηρίζετε παρόμοιες πρωτοβουλίες του σχολείου που δίνουν τη δυνατότητα στα παιδιά να συμμετέχουν στα πολιτιστικά δρώμενα του τόπου μας αφού αποτελούν κι αυτά σημαντικό μέρος της παιδευτικής διαδικασίας.

*Η εκδήλωση θα ενταχθεί μέσα στο ωράριο του σχολείου που εκείνη την ημέρα θα λειτουργήσει κανονικά. Τα παιδιά θα μετακινηθούν με λεωφορεία.