Κουκλοθέατρο

>Αγαπητοί γονείς σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 1η Οκτωβρίου θα επισκεφτεί το σχολείο μας το Εργαστήρι Εικαστικής Τέχνης «ΜΟΡΦΕΑΣ» για να πραγματοποιήσει εκπαιδευτικό πρόγραμμα για τη Θεατρική Κούκλα και το Κουκλοθέατρο».Τα παιδιά θα έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν όλη την διαδικασία από το φτιάξιμο της κούκλας, ως την πραγματοποίηση της κουκλοθεατρικής παράστασης και να καταλάβουν ότι το κουκλοθέατρο δεν είναι μια τέχνη που απευθύνεται μόνο σε παιδιά Σας παρακαλούμε για τη διοργάνωση του προγράμματος τα παιδιά να φέρουν στους δασκάλους τους το αργότερο ως τη Δευτέρα 4€ που κοστίζει το εισιτήριο.
Σας ενημερώνουμε επίσης ότι την Παρασκευή 3 Οκτωβρίου 2008 το σχολείο μας θα πάρει μέρος στην Λαμπαδηδρομία του Συλλόγου Εθελοντών Αιμοδοτών Ξυλοκάστρου με τη συμμετοχή των Ε ΄και Στ΄ τάξεων στην πςρεία ως το ανοιχρό θέατρο «Βασίλης Γεωργιάδης».