Εσπερίδα – Ομιλία για γονείς

Μια πολύ όμορφη και ενδιαφέρουσα  ομιλία είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν εκπαιδευτικοί  και γονείς (και όχι μόνο) την Τετάρτη 8 Μαΐου 2019 στην αίθουσα εκδηλώσεων του Δημοτικού Σχολείου Βώρων με θέμα: «Η συμβολή του οικογενειακού περιβάλλοντος στη διαχείριση των συγκρούσεων και των προβληματικών συμπεριφορών».

Η εισηγήτρια, κα Μαράκη Μπελαδάκη Ελένη, Δρ. Επιστημών της Αγωγής-Κοινωνιολογίας, Προϊσταμένη του ΚΕΣΥ Ηρακλείου και Πρόεδρος  ΙΑΚΕ, κατάφερε να καθηλώσει το ακροατήριο με την ευφράδεια και την αμεσότητα  του λόγου της, το χιούμορ καθώς και με την παράθεση προσωπικών βιωμάτων από την εμπειρία της πολύχρονης  ενασχόλησης της με τα παιδιά.

Θα θέλαμε να την ευχαριστήσουμε θερμά για την τιμή που μας έκανε να μοιραστεί μαζί μας τις γνώσεις  και τον πολύτιμο χρόνο της.

Ελπίζουμε να έχουμε την τύχη να μας δοθεί η δυνατότητα να την έχουμε κοντά μας και πάλι την επόμενη σχολική χρονιά!