Γιορτή 28ης Οκτωβρίου

Με τη δέουσα τιμή κάναμε τη γιορτή της επετείου του ΟΧΙ και τη φετινή χρονιά στο σχολείο μας. Η Γ τάξη είχε αναλάβει την οργάνωση και εκτέλεση της γιορτής και την Παρασκευή 26 Οκτωβρίου το πρωί, μαθητές, γονείς, κηδεμόνες και συγγενείς των μαθητών, βρέθηκαν στο σχολείο για να τιμήσουν τους ήρωες του ’40. Η γιορτή μας είχε τραγούδια, θεατρικά, προβολές και αρκετές γελοιογραφίες της εποχής που φτιάχτηκαν για να εμψυχώσουν τους Έλληνες έναντι των Ιταλών, που διακοσμούσαν τους τοίχους.

Παράλληλα με τη γιορτή έγινε και η παράδοση της σημαίας στη σημαιοφόρο της ΣΤ τάξης, στην οποία ευχόμαστε καλή πρόοδο! Με το πέρας της γιορτής υπήρξε ενημέρωση από τη διευθύντρια του σχολείου για θέματα της φετινής χρονιάς που αφορούν το σχολείο μας.

Ευχόμαστε και του χρόνου και φυσικά Ζήτω η Ελλάδα!