ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΓΙΑΣΜΟΥ 13-9-2021

Σεπ 202110

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Σας αποστέλλω την ανακοίνωση Αγιασμού και θα ακολουθήσει ενημερωτικό έγγραφο  που αφορά συνολικά τη λειτουργία του Σχολείου.

Σημειωτέον ότι όσον αφορά τη μεταφορά μαθητών, οι  μαθητές θα προσέλθουν κανονικά  με  τα λεωφορεία του ΚΤΕΛ στις 8:15 και θα αποχωρήσουν στις 9:30πμ.

Την Τρίτη  14-09-2021 οι μαθητές θα προσέλθουν κανονικά στο Σχολείο και θα αποχωρήσουν στις 13:15μμ.

To Ολήμερο πρόγραμμα θα λειτουργήσει κανονικά από την Τρίτη  14/09/2021, έως τις  15:00μμ.

Αγαπητοί γονείς σας γνωρίζουμε επίσης ότι η Σχολική Επιτροπή  Πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης του Δήμου μας δεν έχει ολοκληρώσει τις διαδικασίες  τοποθέτησης  Σχολικής Τροχονόμου στο Σχολείο μας.

Συνεπώς σας εφιστούμε την προσοχή κατά την προσέλευση σας στο χώρο του Σχολείου , θα πρέπει να γίνεται με μεγάλη προσοχή . Η στάθμευση των αυτοκινήτων δε θα πρέπει να γίνεται μπροστά στην πόρτα του σχολείου, προκειμένου να μη δημιουργείται κυκλοφοριακό πρόβλημα και  να υπάρχει χώρος για τη στάθμευση των λεωφορείων του ΚΤΕΛ  που μεταφέρουν μαθητές. Οι μαθητές συνοδευόμενοι από τους  γονείς,  οδηγούνται   κοντα στην είσοδο του Σχολείου σταδιακά για την αποφυγή διασποράς του κορονοϊού..

Καλή δημιουργική σχολική χρονιά, με υγεία!

Η Δ/ντρια του  Σχολείου

Γεωργία Κούρτη

DEUTSCH Γερμανικά στ

Το padlet της κ. Πέννης.

1. 26/10/1929: Εγκαινιάζεται το φράγμα του Μαραθώνα.
    Από τη λίμνη του Μαραθώνα θα υδρεύονται η Αθήνα και ο Πειραιάς.