ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΒΟΧΑΪΚΟΥ ΛΟΓΩ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΜΕΝΟΥ ΚΡΟΥΣΜΑΤΟΣ COVID

Φεβ 202125
Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες
Σας ενημερώνουμε ότι λόγω επιβεβαιωμένου κρούσματος εκπαιδευτικού του  Σχολείου, μετά από συνεννόηση με τον Προϊστάμενο ΠΕ Ν Κορινθίας και  ακολουθώντας το Πρωτόκολλο του ΕΟΔΥ , οι μαθητές της Στ΄ Δημοτικού   του Σχολείου καθώς και οι μαθητές του Ολοήμερου προγράμματος θα  παραμείνουν στο σπίτι για 14 ημέρες, διότι θεωρούνται στενές επαφές  επιβεβαιωμένου κρούσματος.

Οι υπόλοιπες τάξεις του Σχολείου θα λειτουργήσουν αύριο και στο
προσεχές χρονικό  διάστημα κανονικά με απόφαση του Περιφερειακού Δ/ντή  Πρωτ/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης Πελοποννήσου.

Η  απόλύμανση του Σχολείου θα γίνει αύριο μετά τις 13:15μμ
Αναφορικά με το πρόγραμμα τηλεκπαίδευσης των μαθητών της ΣΤ τάξης  καθώς και το πρόγραμμα ασύγχρονης εκπαίδευσης των μαθητών των υπόλοιπων  τάξεων του Ολοήμερου οι οποίοι θα παραμείνουν στο σπίτι για 14 ημέρες  , θα αποστείλλω  σχετικό ενημερωτικό σημείωμα στις οικογένειες των  μαθητών.

Η Δ/ντρια του Σχολείου
Γεωργία Κούρτη

—– Τέλος προωθημένου μηνύματος —–

DEUTSCH Γερμανικά στ

Το padlet της κ. Πέννης.

1. 23/04/: Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου
    Στις 23 Απριλίου 1616 έφυγαν από την ζωή δύο μεγάλα ονόματα των γραμμάτων: ο ισπανός συγγραφέας του «Δον Κιχώτη» Μιγκέλ Ντε Θερβάντες και ο άγγλος δραματουργός Γουίλιαμ Σαίξπηρ. Με αφορμή το διπλό αυτό γεγονός, η UNESCO έχει καθιερώσει την 23η Απριλίου ως την Παγκόσμια Ημέρα του Βιβλίου.