Επίδοση της βαθμολογίας και ενημέρωση για την πρόοδο των μαθητών για το Α΄ Τρίμηνο

Δεκ 202021

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

1. Σας γνωρίζουμε ότι, η επίδοση της βαθμολογίας και η ενημέρωση για την πρόοδο των μαθητών μας για το Α΄ Τρίμηνο δε θα πραγματοποιηθεί με τη συνήθη διαδικασία στα πλαίσια της προστασίας από τη διάδοση του κορονοϊού.

Αντ΄ αυτής οι έλεγχοι προόδου Α΄ τριμήνου για τους μαθητές των Γ΄,  Δ΄, Ε΄ και  ΣΤ΄ τάξεων ,θα αποσταλούν στα email σας τη Δευτέρα στις 12:00 μμ, μέσω της πλατφόρμας Myschool.

Οι γονείς των  μαθητών των  Α΄ και Β΄ τάξεων θα έχουν προφορική ενημέρωση για την πρόοδό τους από τους εκπαιδευτικούς των τάξεων ως εξής::

Α)Η κα  Μαντζίκα θα  ενημερώσει  μέσω τηλεδιάσκεψης τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών της Α΄ τάξης  για την πρόοδό τους τη Δευτέρα 21-12-2020 στις 19:00μμ

Β)Η κα Γομάτου μέσω τηλεφωνικής επικοινωνίας  με  τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών της Β τάξης .

Με την επανέναρξη της λειτουργίας των σχολείων με φυσική παρουσία παραδίδονται οι έλεγχοι προόδου εντύπως εσώκλειστοι σε φάκελο στους μαθητές και στις μαθήτριες.

Η Δ/ντρια του Σχολείου

Γεωργία Κούρτη

DEUTSCH Γερμανικά στ

Το padlet της κ. Πέννης.