Εκπαιδευτική Τηλεόραση στην ΕΡΤ

Μαρ 202029

Εξ αποστάσεως διδασκαλία για τους μαθητές του Δημοτικού σχολείου ξεκινά τη Δευτέρα η εκπαιδευτική τηλεόραση στην ΕΡΤ.

Τα εξ αποστάσεως μαθήματα θα προβάλλονται καθημερινά   στις 10.00 το πρωί από την ΕΡΤ2, στο γνώριμο περιβάλλον μιας σχολικής αίθουσας. Το πρόγραμμα των πρώτων ημερών του τηλεοπτικού σχολείου της ΕΡΤ2  έχει ως εξής:
Δευτέρα 30 Μαρτίου
1.      Επαναληπτικό μάθημα στη Γλώσσα Δ’, Ε’ και ΣΤ’ τάξης ,Εκπαιδευτικός: Γιώργος Ανδρίκος
2.      Ιστορία Δ’ τάξης, Εκπαιδευτικός: Γιώργος Δάβος
3.      Φυσική Ε’ τάξης, Εκπαιδευτικός: Ουρανία Γκικοπούλου
Τρίτη 31 Μαρτίου
1.      Μαθηματικά, Γ’ & Δ’ τάξης, Εκπαιδευτικός: Μίνα Τόδωρη
2.      Μαθηματικά, Δ’ & Ε’ τάξης,Εκπαιδευτικός: Γιώργος Ανδρίκος
3.      Φυσική Ε’ & ΣΤ’ τάξης, Εκπαιδευτικός: Κώστας Χωριανόπουλος

1. 31/05/1916: Διεξάγεται η Ναυμαχία της Γιουτλάνδης, η μεγαλύτερη ναυμαχία του Α Παγκοσμίου Πολέμου, μεταξύ Αγγλίας και Γερμανίας.