ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ

Μαρ 202024

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του Σχολείου μας

Κατ΄αρχάς όλοι οι εκπαιδευτικοί του Σχολείου μας σας ευχόμαστε  να είστε  καλά!

Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι το Υπουργείο Παιδείας  μας  απέστειλε οδηγίες που αφορούν την υλοποίηση προγραμμάτων Ασύγχρονης εξ Αποστάσεως Εκπαίδευσης τα οποία μπορούν να υλοποιούνται κατά την περίοδο κατά την οποία έχει διακοπεί η λειτουργία των μαθημάτων στις σχολικές μονάδες προς όφελος των μαθητών/τριών μας.

Συνημμένα σας αποστέλλω λεπτομερείς οδηγίες σχετικά με την εγγραφή του παιδιού σας στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο και την έκδοση Μαθητικού λογαριασμού προκειμένου να συμμετέχει ως μαθητής στην ηλεκτρονική τάξη που θα δημιουργηθεί.
Παρακαλώ μελετήστε προσεκτικά και τα συνημμένα έγγραφα / οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας .

Για την εγγραφή απαιτείται από τον κηδεμόνα: (α) η χρήση ηλεκτρονικής συσκευής με πρόσβαση στο Διαδίκτυο και (β) να διαθέτει κινητό τηλέφωνο και προσωπική ηλεκτρονική διεύθυνση αλληλογραφίας (email).

Τα ίδια έγγραφα θα αναρτηθούν και στο blog του Σχολείου, το οποίο παρακαλείσθε να παρακολουθείτε τακτικά γιατί θα γίνονται σχετικές αναρτήσεις .

Η Διευθύντρια του Σχολείου
Γεωργία Κούρτη